INQBATOR 2018 - dzień 2 14 Września 2018


 

10.00 CZARNY ŁABĘDŹ Teatr Scena
(Scena przy DH Kupiec)
"Czarny Łabędź" inspirowany jest bajką o Brzydkim Kaczątku H.Ch. Andersena. W spektaklu poruszamy problem braku tolerancji dla odmienności, innego wyglądu, innego zachowania, niż to ogólnie przyjęte i akceptowane w określonym środowisku. W naszym spektaklu wiejskie podwórko stanowi małą społeczność, która musi poradzić sobie z pojawieniem się kogoś, kto nie mieści się w skali panujących tam zasad, reguł, zależności, przyzwyczajeń itd.
Pokazujemy różne postawy mieszkańców podwórkowej społeczności wobec tego co inne, odmienne a więc agresja, odrzucenie, ostracyzm, brak akceptacji, nieprzyjazne komentarze ale również tolerancja i miłość. Pomimo powagi poruszanego tematu, spektakl jest przyjazny, wesoły nie budzi negatywnych emocji a skłania do refleksji.
19.00 KONSTELACJE Fundacja Artystyczna Perform
(Scena Kameralna OCK)
Konstelacja oznacza gwiazdozbiór, jednak to słowo niesie za sobą również wiele innych skojarzeń. Spektakl skupia się na opowieści o nieuniknionych zdarzeniach, złożonych relacjach międzyludzkich w kontekście upływającego czasu, a całość podkreśla kontekst międzypokoleniowy projektu. Twórcy starają się również odpowiedzieć na pytania Co determinuje nasze wybory życiowe? Co jest początkiem, a co końcem cyklu miłości? Czy miłość jest zjawiskiem ponadczasowym i pozawymiarowym, a także jakie są cechy miłości wiecznej? Jednak dla każdego z uczestników i widzów spektaklu odpowiedzi mogą być zupełnie inne…
19.30 INQBATOR 2017 – wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej
(Hol OCK)
20.00 WIECZÓR PROFESORSKI
(Scena Główna OCK)
„Fun AB®-ja”
Choreografia: Andrzej Morawiec
Wykonanie: Aleksandra Bilińska, Andrzej Morawiec
Spektakl o skomplikowanych i wielopłaszczyznowych relacjach interdyscyplinarnych w każdej dowolnej konfiguracji społecznej. Problematyka skupia się na potrzebie wpasowania się we wzorce, które często są sprzeczne same ze sobą.
„Nie bójmy się”
Choreografia, wykonanie: Anna Haracz, Andrzej Morawiec
Z perspektywy mijającego czasu patrzymy na swoje wybory, błędy, sukcesy i porażki. Nadajemy im różne znaczenia, przyklejamy im odmienne etykiety. Uwikłani w codzienne relacje wiemy, że dzień dzisiejszy to suma naszych lęków i aktów walki z nimi. Ten spektakl to opowieść o jakże niemodnym dziś temacie dojrzałości, miłości, banalnościach dnia codziennego i niespiesznego starzenia się…
Spektakle stworzone przez dwie doświadczone osobowości trójmiejskiego środowiska tanecznego: Annę Haracz - tancerkę o rozpoznawalnym stylu, założycielkę autorskiego teatru KINO VARIATINO oraz Andrzeja Morawca - doktora sztuki, tancerza, pedagoga i choreografa. To spektakle dojrzałych ludzi i dojrzałych artystów.
21.30 ADAM ET EVA. IN VIVO. Warszawskie Centrum Pantomimy - Street
(Parking przed OCK)
To próba zmierzenia się z wyobrażeniami na temat pierwszych ludzi na ziemi, wyborów przed którymi być może musieli stanąć i możliwych konsekwencji ich działań.
To wspólna podróż po obszarach przypowieści sprzed tysięcy lat, zaskakująco dziś aktualnych, ukazanych przez pryzmat człowieka współczesnego. Teatr bezsłownego obrazu, wykorzystuje bogactwo swych środków stanowiąc niewyczerpane źródło różnorodności narracyjnych. Te natomiast w zależności od wrażliwości i wyobraźni widza, układają się w indywidualną całość, tworząc ostateczną treść spektaklu.
W tym wszystkim dystans i humor, bo czy można inaczej jeśli zdamy sobie sprawę, że po tak wielu latach od naszego początku, wobec pojęcia Miłości nadal stajemy zdumieni i bezradni?
Scenariusz, reżyseria, choreografia: Bartłomiej Ostapczuk
Muzyka: Paweł Odorowicz
Scenografia: Sławomir Szondelmajer
Występują: Paulina Staniaszek, Magdalena Kultys, Renata Birska, Karolina Stanisławska, Gabriela Całun, Aleksandra Batko, Maciej Jan Kraśniewski, Krzysztof Kuc, Paweł Kulesza, Maja Rękawek, Agata Małachowska, Małgorzata Watras, Andres Santos, Justyna Filinowicz, Severine Veens, Bartłomiej Ostapczuk.

 

Wydarzenia towarzyszące:
9-12 IX       Warsztaty teatru niewerbalnego/wizualnego – Bartłomiej Ostapczuk
10-12 IX    Warsztaty krytyki teatralnej – Włodzimierz Neubart
10-12 IX    Duża przerwa 6 prezentacji x 20 min
13 IX         Taniec współczesny (Master Class) – Andrzej Morawiec
13-15 IX    Gra uliczna „Maska”
13-15 IX    Konkurs na recenzję teatralną dla młodzieży szkolnej

 

Q - 14 września

Konstelacje Konstelacje Konstelacje Konstelacje Konstelacje Konstelacje Konstelacje Konstelacje Konstelacje Konstelacje Konstelacje Wieczór profesorski Wieczór profesorski Wieczór profesorski Wieczór profesorski Wieczór profesorski Wieczór profesorski Adam et Eva. In vivo Adam et Eva. In vivo Adam et Eva. In vivo Adam et Eva. In vivo Adam et Eva. In vivo Adam et Eva. In vivo Adam et Eva. In vivo Adam et Eva. In vivo Adam et Eva. In vivo Adam et Eva. In vivo Adam et Eva. In vivo Adam et Eva. In vivo Adam et Eva. In vivo

© 2019 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam