INQBATOR 2018 - dzień 1 13 Września 2018

 

18.00

Parada
(Pl. Bema – Scena przy DH Kupiec)
18.30 Oficjalne otwarcie InQbatora
(Scena przy DH Kupiec)
18.40 DZIECI WOJEN – kronika obrazu i słowa, Ostrołęcka Scena Autorska
(plac przy Scenie przy DH Kupiec)
Najnowszy spektakl Ostrołęckiej Sceny Autorskiej opowiada o losach dzieci uwikłanych w działania wojenne, w wybrane wydarzenia z historii Polski: Upadek Rzeczpospolitej, Trzeci Rozbiór Polski, I i II wojna światowa, wywózka na Sybir, Powstanie Warszawskie, czasy komunizmu, stan wojenny...
Jak wyglądał świat dziecka w tamtych czasach.... Reżyser wykorzystał w spektaklu oryginalne fragmenty muzyki, dialogów i monologów z polskich filmów, dotyczących tej tematyki.
Wystąpią: Izabela Duszak, Justyna Kita, Zuzanna Kowalska, Filip Kowalski, Oliwia Kruczyk, Joanna Zagroba, Natalia Rama, Natalia Sobocińska, Bartosz Bednarczyk,Kacper Cieślik, Natalia Murach, Aleksandra Gąska, Maria Smugorzewska, Izabela Łapińska, Dominik Opęchowski, Ewa Krupka, Monika Geburt
Scenariusz i reżyseria: Wojciech Kraszewski
Opracowanie muz.: Tadeusz Kowalewski
Scenografia: Grażyna Kulesik, Marek Suski, OSA
19.30 ORFEO’70 Dawid Żakowski
(Scena Kameralna OCK)
Matka i syn. Dwie historie i dwa światy. Osobiste doświadczenia związane z socjalizmem i emigracją połączone mitem o Orfeuszu i Eurydyce. „Orfeo’70: monoperformance” stanowi podsumowanie emigracyjnych wspomnień performera, Kamila Adamusa. W spektaklu próbuje pogodzić się z samobójstwem swojej matki. I jako współczesny Orfeusz udaje się do „hadesu” swych wspomnień, aby wydobyć z niego ukochaną Eurydykę/Matkę/Elżbietę Z. Na spektakl składają się dwie historie. Pierwsza z nich, poświęcona postaci Eurydyki, opowiada o losach Elżbiety Zet, druga historia to losy jej syna. Spektakl operuje wieloma rodzajami dyskursu użytymi w celu poszukiwania słowa, obrazu i pisma służącymi przywróceniu pamięci tego, co utracone.
Czy doświadczenia komunizmu i kapitalizmu mogą, w chwili zderzenia się ze sobą, zezwolić na to, aby język ponownie służył spotkaniu drugiego człowieka?
20.30 LA CAJA Mai Rojas and Los Escultores del Aire Cía – Hiszpania
(Scena Główna OCK)
Mai Rojas and Los Escultores del Aire Cía ("Mai Rojas i Rzeźbiarze Powietrza) to międzynarodowa grupa z siedzibą w Barcelonie. Specjalizuje się w inscenizacji spektakli Teatru Fizycznego, w ramach których posługuje się językiem Mimu Cielesnego jako bazą dla tego, co tworzą. Dzięki temu mogą skorzystać z nieskończonych możliwości wzajemnego przenikania różnych innych sztuk teatralnych, takich jak Cyrk, Taniec czy Manipulacja Przedmiotami.
Martínez spędził całe swe życie mówiąc "tak", nawet gdy myślał "nie". Dziś są jego urodziny, a jego życie zmieni się, gdy otrzyma tajemniczy list z gratulacjami. Rozdarty przez wątpliwości, czy powinien go otworzyć, odkrywa siebie, mierząc się ze swoją przeszłością.
Obsada: Mai Rojas, Adán Aguilar, Marc Lorenzo, Raffaella Crapio, Adriana Segurado
Muzyka na żywo: Matías Muñoz, Edurne Arizu
Reżyseria: Mai Rojas
22.00 PEREGRINUS Teatr KTO
(Parking przy ul. Prądzyńskiego, za Sceną przy DH Kupiec)
Spektakl pokazuje jeden dzień z życia człowieka XXI wieku. Współczesny Everyman, którego życie "zawieszone" jest pomiędzy Domem a Pracą w korporacji "drogę przez życie" identyfikuje z "drogą do pracy". Peregrynacja w poszukiwaniu sensu jawi się jako mozół dnia powszedniego, odarty z duchowości, miłości i piękna. Świat Peregrinusa, to cywilizacja "cyfrowa" - smutna, przerażająca i groteskowa, z dominującą religią - konsumpcją. Domem Peregrinusa XXI wieku jest witryna sklepu. Mobilny charakter przedstawienia eksponuje perypetie bohatera w różnych kontekstach przestrzeni miejskiej. Homo Peregrinus to sformatowana jednostka ludzka, odarta z uczuciowości, przewidywalna i pozbawiona indywidualnych cech.
Przedstawienie bez tekstu, z ilustracją muzyczną (kompozycje wielu autorów muzyki filmowej i popularnej, klasyki, rapu i pop).


Wydarzenia towarzyszące:
9-12 IX       Warsztaty teatru niewerbalnego/wizualnego – Bartłomiej Ostapczuk
10-12 IX    Warsztaty krytyki teatralnej – Włodzimierz Neubart
10-12 IX    Duża przerwa 6 prezentacji x 20 min
13 IX         Taniec współczesny (Master Class) – Andrzej Morawiec
13-15 IX    Gra uliczna „Maska”
13-15 IX    Konkurs na recenzję teatralną dla młodzieży szkolnej


 

Q - 13 września

ORFEO ORFEO ORFEO ORFEO ORFEO LA CAJA LA CAJA LA CAJA LA CAJA LA CAJA LA CAJA LA CAJA LA CAJA LA CAJA PEREGRINUS PEREGRINUS PEREGRINUS PEREGRINUS PEREGRINUS PEREGRINUS PEREGRINUS PEREGRINUS

© 2019 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam