IGŁA 2017 29 Września 2017

XIII Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych
Festiwal IGŁA 2017 jest próbą przybliżenia szerokiej publiczności teatrów młodego pokolenia. Celem Festiwalu jest konfrontacja teatrów młodzieżowych, które poprzez spektakle mówią o problemach ludzi młodych i współczesnego świata. Festiwal ma charakter spotkań konkursowych zespołów teatralnych małych form. Grupy prezentować się będą na scenie Klubu Oczko.

 

 

P r o t o k ó ł
Jury XIII Ogólnopolskiego Festiwalu Teatrów Małych Igła 2017

 

Jury w składzie:
Fabian Kocięcki - Aktor
Piotr Bulcewicz - Aktor
Jan Zdziarski - Zarząd Główny Towarzystwa Kultury Teatralnej
po obejrzeniu w dniach 29 i 30 września 2017 roku, 4 przedstawień w kategorii monodram i 5 przedstawień w kategorii teatr, postanowiło przyznać następujące nagrody:

 

w kategorii monodram
Srebrną Igłę ex aequo otrzymały:
- Nikola Palej z Teatru Elipsa z Miejskiego Ośrodka Kultury w Policach - Spektakl „pamiętnik”
- Martyna Kleszczewska z Fabryki Monodramów z Suwalskiego Ośrodka Kultury - Spektakl „ZABRALI MNIE W NOCNEJ KOSZULI NA SYBIR”


w kategorii teatr
Złotą Igłę ex aequo otrzymali:

- Teatr Kaprys z Domu Kultury w Łapach, I Liceum Ogólnokształcące w Łapach- Spektakl „Z Pieśni wzięte”
- Teatr Satyry Zielona Mrówa z Bursy Szkół Artystycznych w Lublinie - Spektakl „KLOSZ-ART, CZYLI POCHWAŁA MUCHY”
Brązową Igłę otrzymał:
- Teatr DECEM TOYS z Domu Kultury w Rawiczu - Spektakl „Lustra”


Na tegorocznym festiwalu występujące teatry zaprezentowały różnorodne stylistycznie spektakle. Pojawił się wysmakowany teatr poezji, rozśpiewane przedstawienie absurdalnego humoru, teatr bazujący na wspólnej kreacji. Również monodramy zasługują na słowa uznania. Wszystkie prezentacje charakteryzowała wysoka dbałość o poziom artystyczny. Podejmowano tematy opisujące relacje z otaczającym nas światem, sięgające do osobistych i niełatwych niekiedy wydarzeń. Możemy śmiało stwierdzić, że nie bez znaczenia jest odwaga w dążeniu do poszukiwania własnego języka teatralnego. Dziękujemy zespołom, ich instruktorom i reżyserom za pełną pasji konsekwentną i rzetelną pracę. Życzymy dalszych sukcesów i radości w tworzeniu własnego teatru.
Serdecznie dziękujemy Gospodarzom za serdeczność, szczerą, kurpiowską gościnność a także niepowtarzalną atmosferę festiwalu. Dziękujemy za wytrwałość w organizacji Festiwalu, gromadzeniu coraz nowych sponsorów i przyjaciół imprezy, do których zaliczyć trzeba włodarzy miasta Ostrołęki. Bez nich istnienie imprezy i jej rozwój nie byłby możliwy.

IGŁA 2017

© 2020 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam