Festiwal teatralny INQBATOR 2017 14 Września 2017

14-16 września
Na to wydarzenie ostrołęczanie czekają z utęsknieniem. Co roku są mile zaskoczeni różnorodnością i poziomem spektakli. Tak na pewno będzie i w tym roku. Zobaczymy wiele spektakli plenerowych, spektakle dla dzieci, działania performatywne. Będzie można spotkać wybitnych twórców teatru. Festiwal to projekt artystyczny, edukacyjny i integracyjny. Prezentuje ważne wydarzenia teatralne w szerokim spektrum gatunków, technik oraz praktyk interpretacyjnych...

 

14 września (czwartek)
18.00    Parada (z placu Bema w okolice sceny przy DH Kupiec)
            Cykliści – Teatr Porywacze Ciał
18.30   Oficjalne otwarcie InQbatora (scena przy DH Kupiec)
19.00   Dobrze, będzie dobrze Teatr Academia (scena kameralna OCK)
20.00   Vai Vem GATO SA Company - Portugalia (scena główna OCK)
21.30   Cyrk bez przemocy Teatr Klinika Lalek (parking przy ul. Prądzyńskiego, za sceną przy DH Kupiec)
             (więcej informacji o spektaklach 14 IX + zdjęcia)

 

15 września (piątek)
10.00   Między owadami Fundacja Sztuka Ciała (scena kameralna OCK)

12.30   Finał Lekcji Kultury Fizycznej (Galeria Alius)

19.00   biały KWADRAT na czarnym tle Fundacja Artystyczna Perform (scena kameralna OCK)
19.30   INQBATOR 2016 – wernisaż pokonkursowej wystawy fotograficznej (hol OCK)
19.55   Instalacja multimedialna Dariusz Makaruk (parking przed OCK)
20.00   Kwiaty zła Teatr Akt (scena główna OCK)
21.30   Korowód Tańca Kijowski Teatr Uliczny – Ukraina (parking przed OCK)

            (więcej informacji o spektaklach 15 IX + zdjęcia)

 

16 września (sobota)
13.00    Awanturka z leśnego podwórka Teatr Bajlandia (scena przy DH Kupiec)
15.00    Finał Warsztatów „Ludowe love” (scena przy DH Kupiec)
18.00    Insomnia Teatr Academia, Fundacja Artystyczna Perform, Dariusz Makaruk, adepci Zespołu De-eM premiera rezydencja (scena kameralna OCK)
19.00    Piękna i bestia Ostrołęcka Scena Autorska (scena przy DH Kupiec)
20.00    Szkoła błaznów Wrocławski Teatr Pantomimy (scena główna OCK)
21.45    Silence - Cisza w Troi Teatr Biuro Podróży (parking przy ul. Prądzyńskiego, za sceną przy DH Kupiec)

             (więcej informacji o spektaklach 16 IX + zdjęcia)

 

Wydarzenia towarzyszące:

9-16 września Warsztaty „Ludowe Love” - Alisa Makarenko
Alisa Makarenko - tancerka, choreograf, aktorka, psycholog, autorka ruchu scenicznego spektakli, wykładowca. "Mov_improv_ment. To trzy najważniejsze słowa (& działania) mojego życia: Ruch, Improwizacja, Rozwój. Nie uczę, jak trzeba tańczyć. Pomagam znaleźć Twoją autentyczną ekspresję ruchową. Sugeruję narzędzia, daję mocny warsztat, razem przechodzimy przez konkretne ćwiczenia. Na koniec sam wybierasz KIM JESTEŚ i jaki jest Twój taniec. Podczas warsztatów wraz z uczestnikami z ZTL „Ostrołęka” będziemy odkrywać, co różne techniki mają wspólnego. Będziemy miksować i eksperymentować. Chcę pokazać, że najlepszy styl tańca, to tak naprawdę twój własny. Pomogę to znaleźć każdemu w sobie".
11-13 września Duża przerwa (6 prezentacji x 20 min)
Etiudy teatralne przy ostrołęckich szkołach
(w dniach 11-13 IX)
- Wystąpią artyści warszawscy: Mateusz Pliniewicz Absolwent Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach; członek Dean Brown Band; Kamila Borowska Absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie, tancerka Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze”; Paweł Otworowski Tancerz, pedagog, socjolog kultury, pracuje w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego; Ewa Wieczorek Absolwentka Szkoły Baletowej w Warszawie, tancerka RZA Wojska Polskiego, pedagog tańca
- oraz członkowie Ostrołęckiej Sceny Autorskiej, działającej w Klubie Oczko OCK pod kier. Wojciecha Kraszewskiego. [zobacz zdjęcia]
11-16 września Lekcja Kultury Fizycznej - Paulina Święcańska i Paweł Konior
Projekt społecznościowy skierowany do młodzieży szkół średnich prowadzony przez wybitnych choreografów i pedagogów - Paulinę Święcańską i Pawła Koniora.  Paulina Święcańska w pracy zawodowej wykorzystuje techniki takie jak: contact improvisation, authentic movement, improvisation, bodywork, animal flow, space composition, physical theatre, ecstatic dance. Sposób nauczania Pawła Koniora oparty jest na organicznej i płynnej formie ruchu. Improwizacja przeplata się z techniką, świadomości ciała, i zabawy.
Na finał Lekcji Kultury Fizycznej zapraszamy 15 IX o godz. 12.30 do Galerii Alius
12 września Spotkanie „Piszemy o teatrze” - Włodzimierz Neubart
Filolog polski, specjalista w zakresie językoznawstwa. Dziennikarz. Wielki miłośnik teatru i opery. W teatrze bywa niemal codziennie, a jego opinie czyta sto tysięcy osób w miesiącu. Jest autorem rocznego rankingu aktorów, liczącego niemal trzysta nazwisk.
(12 IX godz. 12, Galeria Ostrołęka)
14-16 września Gra uliczna „Maska”
Zasady są bardzo proste. Trzeba wziąć udział w kilku spektaklach tegorocznego INQBATORA i każdego dnia odbierać nagrody. Od 11 września rozpoczynamy rejestrację do GRY.
Regulamin na profilu GRA MASKA na facebooku.
14-16 września Konkurs na recenzję teatralną dla młodzieży szkolnej
Organizatorzy Festiwalu Teatralnego InQbator w Ostrołęce zapraszają młodzież szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w konkursie na recenzję „Napisz o milczeniu, a będzie o Tobie głośno”. Podziel się swoimi wrażeniami z dowolnego wydarzenia wpisanego w program Festiwalu. Recenzja ma liczyć od 4 tys. do 8 tys. znaków (ze spacjami). Wyślij recenzję na adres: inqbator@um.ostroleka.pl, opatrz ją swoim imieniem i nazwiskiem, informacją o Twojej szkole i klasie, numerem telefonu. Do zdobycia atrakcyjne nagrody i dobre oceny w szkole! Recenzje można przesyłać tylko do 16 września 2017 r., do godz. 10.00.
Rozstrzygnięcie 16 września 2017 r. przed spektaklem o godz. 21.45 Silence – Cisza w Troi Teatru Biuro Podróży (Parking przy ul. Prądzyńskiego, za Sceną przy DH Kupiec) podczas uroczystości zamknięcia Festiwalu.
Regulamin i szczegóły konkursu na stronie www.ostroleka.pl
14-16 września Konkurs Fotograficzny InQbator 2017
pod patronatem Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki
Galeria Ostrołęka OCK i Ostrołęckie Towarzystwo Fotograficzne zapraszają wszystkich fotografujących do udziału w konkursie fotograficznym „InQbator 2017”. Kategorie: 1. spektakle teatralne 2. wokół festiwalu. Prace o formacie nie mniejszym niż 20x30 cm i nie większym niż 50x60 cm (wykonane w technice dowolnej, nie oprawione oraz bezwarunkowo na płycie CD) należy złożyć osobiście lub nadesłać w sztywnym opakowaniu z dopiskiem na kopercie „InQbator 2017”, na adres Galerii Ostrołęka, pl. gen. J. Bema 14, do dnia 30 IX 2017 roku wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia i podpisanym oświadczeniem. Czekają nagrody i udział w wystawie. Regulamin konkursu, karta zgłoszenia i oświadczenia na stronach www.ock-ostroleka.pl i www.otf.ostroleka.pl. Szczegółowych informacji na temat konkursu udziela Jolanta Góralska - Galeria Ostrołęka, tel. 297643954.
14 września

JA I MÓJ ZACZAROWANY ROWER    (czytaj regulamin)

Zapraszamy wszystkich rowerzystów do udziału w Paradzie, inaugurującej Festiwal Teatralny INQBATOR 2017. Wyruszamy 14 września 2017 roku o godz.18 z Placu Bema.

Jeżeli jeździsz na rowerze - przyjedź na Paradę,
stwórz fantazyjną kreację, przebierając siebie i swój rower....
Najciekawsza prezentacja CZŁEKO-ROWERU zostanie nagrodzona (nagroda finansowa)
Nagroda zostanie wręczona zwycięzcy po oficjalnym otwarciu. 14.09.2017 r. około godz. 18:30

 

© 2011 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam