DZIEWCZYNY SIÓSTR NAZARETANEK 20 Kwietnia 2018 18.00

wernisaż wystawy fotografii Olgi Świąteckiej
Chłodne, choć przestronne przedwojenne mury. Szkoła z zasadami, ale i renomą. Świat pełen sprzeczności, modlitwy, rozterek, śmiechu. Pomiędzy rygorem, a ciepłem tego miejsca nastoletnie dziewczęta, które tęsknią za domem. I za chłopcami. Dziewczyny Sióstr Nazaretanek, to opowieść o szkolnym życiu uczennic prywatnego Gimnazjum i Liceum prowadzonych przez Siostry Nazaretanki w Warszawie. Nie innym niż życie rówieśnic. Cykl jest fragmentem projektu multimedialnego.


OLGA ŚWIĄTECKA - rocznik 1987, z wykształcenia ekonomistka, dziennikarka i fotograf. Doświadczenie zawodowe zdobywa od 2007 roku – pisząc, redagując, fotografując i prowadząc projekty marketingowe w agencjach reklamowych i prasie.
Autorka dokumentalnych projektów fotograficznych „Wstyd" oraz „Nie ma takiego miejsca dom"; wystawiała swoje prace w galeriach: Pauza w Krakowie oraz Nowe Miejsce w Warszawie. Reprezentowana przez agencję AFPHOTO, założycielka kolektywu fotograficznego PUAP collective, laureatka projektów „Przetwórnia" i „Fotoprezentacje" dla młodych dokumentalistów, absolwentka programu mentorskiego Sputnik Photos. Ciągle poszukuje nowych wyzwań w dziedzinie zaangażowanej fotografii dokumentalnej i portretowej. 

 

hol OCK

© 2021 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam