AKURAT 19 Czerwca 2015 19.00

koncert w Strefie Muzy
AKURAT to niepowtarzalne zjawisko na polskiej scenie. Zespół ceniony za świetny koncertowy show, ale także za inteligentne, dowcipne oraz zaangażowane teksty. AKURAT ma na koncie utwory zaliczane do czołówki polskich protest songów np.: „Do prostego człowieka”, czy „Wiej-ska”, oraz z drugiej strony - lekkie piosenki, „evergreeny” chętnie wykorzystywane przez wszelkie coverbandy grające na imprezach i weselach jak np.: „Lubię Mówić z Tobą” czy „Hahahaczyk” (Dyskoteka Gra).
Gdy w 2001 roku ukazał się debiut AKURAT – w Polsce nikt nie grał muzyki opartej na ska, rocku, reggae sięgając też do rytmiki disco. Członkowie grupy określają swoją muzykę jako poezję ska-kaną. Cechą charakterystyczną ich tekstów jest zabawa słowami. Od płyty „Pomarańcza” rozpoczął się u nas renesans takich rytmów, który trwa aż po dziś dzień.
AKURAT jest też jednym pierwszych zespołów, które zdobyły swoją pozycję bez wsparcia dużych mediów. Dzięki oddaniu fanów, którzy pocztą pantoflową lansowali AKURAT wśród swoich przyjaciół, zespół stał się popularny w całym kraju, a także w Czechach, gdzie regularnie pojawia się na największych festiwalach i klubach.
Status gwiazdy sceny niezależnej AKURAT zdobył 3 krotnym występem na Przystanku Woodstock. Później był Jarocin, Fama, występy w 7 europejskich krajach oraz koncerty na żywo w Polskim Radio. To wszystko plus kolejne udane płyty: „Prowincja”, „Fantasmagorie”, „Optymistka” i „Człowiek” sprawiły, że AKURAT ze swoim rockowym, energetycznym show, stał się obowiązkowym punktem programu większości Juwenaliów i częstym gościem Dni Miast.
Zespół Akurat został założony w 1994 roku w Bielsku-Białej.

Obecny skład zespołu:
Piotr Wróbel - gitara, wokal, autor większości tekstów
Wojciech "Yellow" Żółty - gitara, wokal, autor tekstów
Eugeniusz Kubat - gitara basowa
Michał Sosna - saksofon
Mikołaj Strachura - perkusja

 

hala widowiskowo-sportowa im. A.Gołasia, godz. 19
bilet 15 zł; sprzedaż biletów od 12 czerwca w kasie Kina Jantar i w hali w dniu koncertu od godz. 17

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

S u p p o r t :
Karrakan z miasta Ostrołęki gra Rock'n'Rolla od sierpnia 2014 roku. Odporny na pestycydy. Przetrwa wszystko. Nawet dinozarły :) Muzyka Karrakana inspirowana jest starym dobrym rock’n’rollowym brzmieniem z lat 70-tych i z założenia ma być okraszona niebanalnymi tekstami zahaczającymi o poezję.
Skład zespołu:
Piotr Sierzputowski - gitara i wokal
Jan Sierzputowski - saksofon
Kamil Badeja - bas
Dominik Górski - perkusja

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Strefa Muzy - akcja finansowana z Budżetu Miasta Ostrołęki
i pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki

 

 

zdjęcia

© 2020 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam