Q - DUŻA PRZERWA 07 Września 2018

 

 

W ramach Festiwalu Teatralnego InQbator w dniach 10-12 września w ostrołęckich szkołach podczas dużych przerw odbędą się pokazy artystyczne. Na boiskach przyszkolnych lub w sali gimnastycznej w razie niesprzyjającej aury zobaczycie występy: Ostrołęckiej Sceny Autorskiej oraz zawodowych tancerzy – Alisy Makarenko i Alexeya Torgunakova.

 

10.09   Poniedziałek
ZSZ Nr 1   11:15-11:30       Ostrołęcka Scena Autorska
ZSZ Nr 4   12:25 - 12:45    Ostrołęcka Scena Autorska
I LO          13:10 - 13:30    Alisa Makarenko i Alexey Torgunakov
11.09   Wtorek
I LO          10:30 - 10:45      Ostrołęcka Scena Autorska
III LO        11:15 - 11:35      Ostrołęcka Scena Autorska
II LO         13:05 -13:25       Alisa Makarenko i Alexey Torgunakov
12.09   Środa
ZSZ Nr 3    11:30 - 11:45      Ostrołęcka Scena Autorska
II LO          13:05 -13:25       Ostrołęcka Scena Autorska
ZSZ Nr 2    13:10-13:35        Alisa Makarenko i Alexey Torgunakov

 

 

ALISA MAKARENKO - absolwentka Psychologii na Chersońskim Uniwersytecie Państwowym oraz Choreografii i Teorii Tańca na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie - tancerka i współtwórczyni spektakli. Jako aktorka gościnnie występowała we Wrocławskim Teatrze Współczesnym. Choreografka i autorka ruchu scenicznego spektakli dla Teatru Nowego w Poznaniu, Wrocławskiego Teatru Współczesnego, Teatru WARSawy, Teatru Polskiego w Bydgoszczy, Teatru Miejskiego w Lesznie, Teatru Powszechnego w Łodzi, Filharmonii Świętokrzyskiej w Kielcach i Warszawskiej Opery Kameralnej. Nagrodzona w 2012 za znaczący wkład w sztukę choreograficzną Ukrainy i za wysoki poziom edukacji w zakresie tańca. W 2014 otrzymała nagrodą Artystyczną Ewy Wycichowskiej. Ponadto uczestniczka i zwyciężczyni wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych - Ukraina, Francja, Polska, Niemcy, Bułgaria, Rosja, Węgry i Serbia. Szkoliła się z różnych technik tańca od pedagogów z całego świata. Autorka metody mov_improv_ment - połączenia psychologii, improwizacji oraz tańca współczesnego. Udzielała wsparcia merytorycznego studentom Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza przygotowującym swoje spektakle dyplomowe. Od 2017 jest wykładowcą w Studiu Aktorskim STA.

 

ALEXEY TORGUNAKOV ukończył Moskiewską Akademię Choreografii jako artysta baletu w 2004 roku i jako pedagog w 2008. Po ukończeniu Akademii dołączył do zespołu artystycznego Teatru Bolszoj, gdzie występował w repertuarze klasycznym i współczesnym. Tańczył w pierwszych obsadach baletów neoklasycznych i współczesnych.
W 2007 roku Alexey wygrał „International dance competition Hellas” w Atenach w kategorii tańca współczesnego i klasycznego.
Obecnie Alexey jest związany z Rozbark Dance Company (Bytom) jako tancerz i pedagog. W 2017 w ramach projektu „Zjednoczone stany zmyślone” stworzył solo „singulāris”.
Alexey jest zainteresowany multidyscyplinarnością pola sztuki, współpracuje także z artystami wizualnymi (Natalie Doomco, Anna Trish, Vladislav Sedletsky, Vladimir Glynin). Rozwija swój jezyk artystyczny na polu wideo artu tworząc projekty takie jak: „p-layers”, „ready to change”, „Liberation”. Stworzył wideo dla An on Bast „Life is a dancer and you are the Dance”. Jako artysta współpracował także z Poznańskim ”The Bill concept store”.
Alxey występował między innymi w Japonii, Korei Południowej, Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Chinach, USA, Australii, Kanadzie, Francji, Anglii, Polsce, Włoszech, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Holandii, Grecji, Luxemburgu, Słowenii, Ukrainie, Białorusi, Węgrzech.
Jest bardzo aktywny jako pedagog. Prowadzi zajęcia i warsztaty w Polsce i za granicą. Prowadzi zajęcia z contemporary dance, tańca klasycznego, tańca klasycznego dla tancerzy współczesnych i improwizacji.


Ostrołęcka Scena Autorska powstała we wrześniu 2001 roku. Skupia młodzież ostrołęckich szkół gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i dorosłych. Jej realizacje artystyczne to teatr słowa, ruchu, spektakle plenerowe. OSA bierze udział w imprezach artystycznych Ostrołęckiego Centrum Kultury, ubarwia swoim udziałem premiery kinowe, happeningi, parady uliczne, pikniki kulturalne. OSA bierze udział w konkursach i festiwalach teatralnych odnosząc sukcesy:- Mazowiecki Festiwal Teatrów Amatorskich - I miejsce w 2009 i Grand Prix 2011, - Ogólnopolski Festiwal Teatrów Małych IGŁA: Grand Prix 2006, Srebrna Igła 2010, Wyróżnienie Igła 2015.
Członkowie Ostrołęckiej Sceny Autorskiej biorą udział w imprezach artystycznych Ostrołęckiego Centrum Kultury, rokrocznie w paradzie ulicznej podczas Festiwalu Teatralnego InQbator a także realizują programy słowno-muzyczne podczas okolicznościowych imprez miejskich. Rokrocznie w wyniku prowadzonych zajęć powstaje wiele ciekawych realizacji teatralnych.

Q 2018 - duża przerwa

© 2019 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam