INQBATOR 2018 - warsztaty 30 Sierpnia 2018

 

 

1. WARSZTATY TEATRU NIEWERBALNEGO / WIZUALNEGO 
dla młodzieży powyżej 13 lat w dniach 9-12 września 2018 r. (pierwsze spotkanie 9 IX godz. 14)
w Klubie „OCZKO” ul. Sikorskiego 6 - zapisy pod tel. 29 764 21 71

Prowadzenie Bartłomiej Ostapczuk

Zajęcia opierają się na wiedzy i doświadczeniu wynikającym z praktyki współczesnej formy sztuki pantomimy, teatru wizualnego, plastycznego i fizycznego.
Na warsztat składają się ćwiczenia podzielone na różne kategorie. Od podstawowej gramatyki ciała poprzez różne jej formy pojawiające się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat, aż po całkiem współczesną formę teatru niewerbalnego.
Podstawowa zasada, które powinna kierować teatrem poza słowami to umiejętne połączenie myśli, emocji i działania. Poprzez zgłębianie poszczególnych ćwiczeń staramy się tego doświadczyć, poczuć i dzięki temu zrozumieć. Praca podczas zajęć polega między innymi na analizie ruchu, naszych stanów emocjonalnych oraz sposobu ich ukazywania. Oprócz tego spotykamy się z innymi formami teatru takimi jak animacja przedmiotu, praca z maską czy animacja lalek.
Efektem warsztatów będzie krótka forma teatralna, stworzona wspólnie z uczestnikami zajęć, prezentowana podczas Festiwalu InQbator.

Bartłomiej Ostapczuk to aktor-mim, reżyser przedstawień teatru pantomimy, autor scenariuszy, ruchu scenicznego, nauczyciel. Dyrektor artystyczny Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Mimu odbywającego się w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Pomysłodawca i założyciel Warszawskiego Centrum Pantomimy oraz Teatru Pantomimy Mimo i Fundacji. Współzałożyciel Europejskiej Federacji Pantomimy. Występował w Japonii, Puerto Rico, Stanach Zjednoczonych, Anglii, Niemczech, Chinach, Litwie, Rosji, Francji, Izraelu, Korei Południowej, Czechach, Szwecji, Hiszpanii, Słowacji, Nowej Zelandii, Portugalii, Włoszech.
www.ostapczuk.eu

 

2. CHOCHLIKOWE WARSZTATY KRYTYKI TEATRALNEJ
dla młodzieży powyżej 13 lat w dniach 10-12 września 2018 r. w godz. 12-15
w Galerii OSTROŁĘKA - zapisy pod tel. 29 7642171

Recenzja teatralna to nic trudnego
- napiszesz ją w mig!
Nie wiesz, czy potrafisz pisać recenzje?
Piszesz o teatrze, ale nie wiesz, czy dobrze?
Czasem brakuje Ci słów?
Chcesz się popisać erudycją, ale nie przesadzić?
Fascynuje Cię sztuka, ale nie wiesz, jak o niej pisać i mówić?
A może po prostu uważasz, że warto spróbować napisać o teatrze pierwszy raz w życiu?
Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałaś / odpowiedziałeś twierdząco, to znak, że te warsztaty są właśnie dla Ciebie! Zdziwisz się, jak szybko napiszesz swój najlepszy tekst o teatrze.
Praktyka, praktyka – i jeszcze raz praktyka. Mało słuchania, dużo mówienia – i jeszcze więcej pracy (indywidualnie, w grupach i z wszystkimi uczestnikami zajęć). Tutaj:
wspólnie obejrzymy ciekawy spektakl,
przeprowadzimy szaloną językową burzę mózgów,
ocenimy wartość znanych recenzji teatralnych,
ustalimy, z czego się składa recenzja tekstów kultury i jak ją wzbogacić,
stworzymy wspólną recenzję,
PRZEDE WSZYSTKIM JEDNAK: KAŻDY UCZESTNIK WARSZTATÓW ZAKOŃCZY JE AUTORSKIM TEKSTEM O TEATRZE!

Zajęcia poprowadzi CHOCHLIK KULTURALNY czyli Włodzimierz Neubart – z wykształcenia: nauczyciel języka polskiego, dziennikarz i edytor. Od kilku lat – z pasją śledzi i komentuje polskie życie teatralne. Jest autorem corocznego rankingu aktorów teatralnych, liczącego kilkaset nazwisk. Wielki miłośnik opery. Człowiek, dla którego dzień bez teatru to dzień stracony. Zawsze szczery, jego opinie bywają ostre, jednak zawsze mają podłoże w faktach. Prowadzi blog, który miesięcznie generuje niemal pół miliona odsłon.

Q 2018 - warsztaty krytyki teatralnej

© 2019 OCK Ostrołęka - Wszelkie prawa zastrzeżone
biuletyn
informacji publicznej
Tworzenie stron www : VisualTeam